Přeprava vozíčkářů


Mobilita pro všechny

My a přeprava

Úpravy automobilů pro převoz imobilních osob. Od 1 vozíku až po 6.


Obytný automobil pro postižené.pdf
PROSPEKT VOZÍČKÁŘI Mave.pdf
YouTube video MaveCZ

Přeprava vozíčkářů

Přeprava jednoho vozíčkáře – vhodné pro rodiny a ústavy sociální péče

1 vozík – Úprava automobilu typu kombi-van , spočívá v úpravě zadní části vozidla a to snížením části podlahy mezi zadními koly, namontování sklopné nájezdové rampy, kotevních a upevňovacích prvků pro vozík a pro vozíčkáře. Vozíčkář je při přepravě zajištěn tříbodovým pásem, nebo speciálními ramenními popruhy. Dle typu vozidla a dle velikosti vozíku lze v automobilu přepravovat celkem 4 - 6 osob. Zobrazit více


Upravujeme tyto automobily : Peugeot Rifter - Citroën Berlingo - Opel Combo Life L1 a L2, Fiat Doblo, VW Caddy - VW Caddy Maxi, Ford Tourneo Connect, Dacia Dokker , Renault Kango a Maxi - MB Citan, Peugeot Traveller - ExpertCitroën Space Tourer - Toyota Proace Verso, Nissan e-NV200 Evalia, Námi prováděné úpravy jsou schválené výrobcem, Ministerstvem dopravy ČR, mají evropskou homologaci. Je zaručená plná záruka na automobil od výrobce.

Přeprava jednoho vozíčkáře – vhodné pro rodiny a ústavy sociální péče Fotogalerie
Přeprava vozíčkáře/ů ve skříňovém automobilu

1 – 6 vozíků - Pro přepravu upravujeme skříňové automobily – velkoprostorová vozidla ( Kombi, Van, Furgon ). U těchto typů automobilu není potřeba provádět úpravu snížením podlahy. Strop automobilu je dost vysoký, aby vozíčkář měl dostatek místa. Úprava spočívá obvykle v položení pevné podlahy, montáži kotevních lišt, nebo kotevních bodů pro kotvení vozíku/ků a montáži tříbodového pásu. Pro nájezd vozíčkářů do automobilu slouží nájezdová rampa a to buďto mechanická, nebo elektrohydraulická. Automobil může být upraven pro převoz jednoho až čtyř vozíků, popř. přepravního lůžka, nebo v kombinaci se sedadly pro chodící pasažéry. Pro zjednodušení manipulace montujeme otočno sklopná sedadla, která ve složeném stavu nebrání přepravě vozíčkářů, a rozložení je možné kdykoliv, kdy je potřeba přepravit sedící pasažéry. Sedadla mají tříbodový pás a jsou homologována do M1. Nabízíme montáž speciálních upínacích lišt, nebo vloženou Al podlahu s lištami, do kterých se upínají jak sedadla, tak i vozíky. Také celá vestavba je schválena a zapisujeme ji do technického průkazu vozidla.

Přeprava vozíčkáře/ů ve skříňovém automobilu Fotogalerie
Přeprava vozíčkářů v autobusech

1 a více vozíků – Pro přepravu 1 a více vozíků nabízíme také malé autobusy a to jak nízkopodlažní s výklopnou nájezdovou rampou, tak i turistické s běžnou výškou a dopravou vozíčkáře dovnitř pomocí elektrohydraulické zdvižné plošiny. Obvykle je možnost upevnění jak vozíčkářů, tak i sedadel pro cestující a doprovod. Toto řešení umožňují podlahové lišty a upínací systémy.

Přeprava vozíčkářů v autobusech Fotogalerie
Řízení z vozíku

Řízení z vozíku – BOA - plně bezbariérový osobní automobil – celosnížená podlaha vozidla. Toto řešení umožňuje najetí vozíčkáře do vozu, ukotvení se s vozíkem na místě řidiče a řízení vozu. Dle stupně postižení je možné upravit i ovládání vozu ( plyn, brzda, páčky apod.). Zobrazit více

Nabízíme dvě varianty:

Automobil typu kombi ( Citroën Berlingo, VW Caddy ) s nájezdem zezadu za pomoci sklopné nájezdové plošiny a snížené podlahy vozidla,

Výbava upravených vozidel :

 • Snížená podlaha od zadních dveří až po pedály
 • Snadno odnímatelná přední sedadla na kolečkách ( náhrada původních sedadel řidiče a spolujezdce )
 • Kotevní systém pro vozík řiče a spolujezdce
 • Elektrická parkovací brzda
 • Automatické výklopné dveře a sklopná nájezdová rampa, s dálkovým ovládáním
 • otočné a sklopné sedadlo, vlevo a vpravo ve druhé řadě
 • Možnost snížení zadní části vozidla = snižuje úhel nájezdové rampy
 • Nová palivová nádrž
 • Upravený výfukový systém


nebo:

Automobil typu van - velkoprostorový automobil např. MB V a MB Vito, kdy je možné nájezd zezadu, nebo bočními posuvnými dveřmi, pomocí zdvižné plošiny a poté přejezd k volantu a tam ukotvení vozíku.

Řízení z vozíku Fotogalerie
Obytný automobil

Obytný automobil pro vozíčkáře - bezbariérový obytný automobil, umožňující rodinám pečující o zdravotně postiženého společné cestování. Možnost vyzkooušení či zapůjčení na webu charleytramp.cz.
Koncipován je pro jednoho až dva těl postižené ( z toho jeden vozíčkář ) a doprovod. Celkově pro 4 osoby pro jízdu i pro spaní.Zobrazit více

Základní technické údaje:

 • 4 x místa k sezení, včetně 1 vozíčkáře , 4 x místo na spaní
 • 1 x ukotvený elektrický vozík schválený k jízdě
 • řidičský průkaz B - osobní vůz (případně rozšířený B96)
 • řízení vozu s přepínáním ruční x standardní
 • robotizovaná převodovka
 • rovná podlaha umožňující pohyb vozíku od vstupní plošiny a od sedadla řidiče až k toaletnímu sektoru
 • speciální lůžko pro vozíčkáře + 3 další lůžka
 • závěsné pojízdné zvedací a manipulační zařízení umožňuje manipulaci s postiženým
 • elektrohydraulická nástupní zdvíhací plošina, nebo nájezdové ližiny
 • hygienický kout pro vozíčkáře; WC, bidet, sprcha, teplá voda
 • výkonné nezávislé teplovzdušné topení s ohřevem teplé vody, lednice, vařič,
 • automobil je zcela nezávislý na kempovém tábořišti po dobu 2 dnů
 • Možnost zapůjčení či vyzkoušení na webu charleytramp.cz
Obytný automobil Fotogalerie
Vyhlídkový žebřiňák s koňmi

Vyhlídkový žebřiňák s koňmi - navrhla jej UTB Zlín pro Valašské muzeum v přírodě – Skanzen Rožnov pod Radhoštěm. Žebřiňák tažený koňmi je speciálně uzpůsobený pro přepravu dvou vozíčkářů na vozíku a doprovod. Po dohodě s vývojáři můžeme dodat.

Vyhlídkový žebřiňák Fotogalerie