Doplňky a úpravy


Přizpůsobíme vašim potřebám

My a doplňky a úpravy

Pro ulehčení a usnadnění používání automobilu handicapovými osobami.


PROSPEKT VOZÍČKÁŘI Mave.pdf

Doplňky a úpravy

Nástupní schůdky

Pro ulehčení nástupu, jak do skříňových automobilů, tak i do menších, nebo SUV.

Mechanické – jednoduchý výklopný schůdek, který je při zavřených dveřích schován ve vnitřním schodu podlahy. Jinou variantou je mechanický schod, který je pod podlahou vozidla a pohyblivou konstrukcí je přimontován k bočním posuvným dveřím a při jejich otvírání se vysunuje. Další možnost je schod schovaný pod vozem a ručně se vysunuje.

Elektrické – jsou umístěny pod vozidlem a liší se rozměry nášlapné plochy, šířka je od 40cm až po 120cm. Mají elektrický pohon, který schod vysune ( u některých typů vyklopí ), ovládání je obvykle dveřním vypínačem a je nutná indikace řidiči, že je schod vysunutý.

Nástupní schůdky Fotogalerie a popis
Madla a opěrky

Pro nástup a přidržení, menší, nebo větší madla sloužící jak při nástupu a výstupu, tak i uvnitř automobilu jako pomoc při sedání a přesouvání na sedadle.

Madla a opěrky Fotogalerie a popis
Elektrický naviják

Pro usnadnění naložení vozíku. Obvykle se montuje do automobilů se sníženou zadní části podlahy a pomáhá doprovodu vtlačit vozík do automobilu. Současně zabraňuje, aby se vozík na šikmé ploše nájezdu dal do pohybu směrem vzad.

Elektrický naviják
Elektrické otvírání dveří

Pro boční posuvné dveře, pro zadní výklopných vzhůru, popř. i pro dveře spolujezdce ( u velkoprostorových vozů a autobusů )

Elektrické otvírání dveří Fotogalerie a popis
Polohování zadní nápravy

Slouží ke snížení zadní části vozidla pro lehčí nájezd po sklopné plošině, která nemusí být tak dlouhá. Je buďto pneumatické, nebo hydraulické.

Polohování zadní nápravy Fotogalerie a popis
Úpravy pro snazší nasednutí

Pro tělesně postižené, kteří přesedají z vozíku na sedadlo nabízíme montáž :

otočné sedadlo – jednoduché mechanické zařízení, které sedadlo otočí, popř. elektricky vysune

otočné sedadlo s výsuvem a spouštěním – plně elektricky ovládané sedadlo na mechanismu, který jej otočí, vysune a i umožní spustit tak, aby se dobře přesedalo z vozíku a poté sedadlo i s cestujícím zasune opět do automobilu.

přesuvná sedačka vozíku do auta – speciální konstrukce invalidního vozíku, kdy se z auta vysunou dvě bočnice tvaru U a do nich se zasune vozík s postiženým a poté se spodní část vozíku s kolečky odepne a cestující se zasune do auta. Spodní konstrukce vozíku se uloží do zavazadlového prostoru auta.

podložky pro přesun – pomocné desky při přesedání z vozíku na sedadlo automobilu, obvykle u řidičova sedadla. loketní opěrky – montují se pro usnadnění nástupu, pro opěr ruky, ale i pro omezení bočních pohybů cestujícího

Úpravy pro snazší nasednutí Fotogalerie a popis