Plošiny


Usnadníme překonání překážek

My a plošiny

Vyrábíme ručně výklopné a výsuvné plošiny k nízkopodlažním autobusům. Plošiny po vyklopení slouží k najetí invalidního vozíku do autobusu. Zajišťujeme dodávky pro prvovýrobu, tak i pro náhradní díly a výměnu. Dodáváme pro autobusy, trolejbusy, tramvaje i vlaky. Společnost je certifikována společností TÜV pro ISO 9001:2009 a vlastní certifikát VUZ.

Plošiny

Výklopná plošina

Nájezdová plošina se skládá ze dvou částí – vlastní plošiny s pantem a vany.

Vana z nerezového plechu se vkládá do výřezu v podlaze a při lepení podlahoviny se celá polepí.

Plošina je vyrobena z hliníkových slitin, pant je nerezový. Plošina je obvykle oboustranně polepena podlahovinou totožnou s podlahovinou v autobuse, popř. se žlutým pruhem. Obvodové zkosené profily jsou polepeny odraznou folií. Pro vyklopení plošiny slouží madlo v plošině, nebo se vyklápí pomocí háčku s madlem Zobrazit více

K plošině je dodáváno čidlo, od kterého je brán impuls pro kontrolní světlo, nebo k brzdám.

Nosnost plošiny je 350 kg.

Plošiny se vyrábí v rozměrech dle požadavku zákazníka, jak pro prvovýrobu, tak i pro opravy.

Společnost Mave plošiny dodává pro autobusy, tramvaje i vlaky. Společnost je certifikována společností TÜV pro ISO 9001:2009 a vlastní certifikát VUZ.

Můžeme nabídnout i elektricky výklopnou plošinu.

Výklopná plošina Fotogalerie a popis
Výsuvná plošina

Výsuvná plošina se skládá ze dvou částí - kazety a vlastní plošiny jež je v kazetě uložena. Plošina je vyrobena z hliníkových slitin a polepena podlahovinou.

Konstrukčně je plošina v kazetě pod vozidlem a bočními kolečky je vedena v C profilech – kolejnicích. Zepředu je kryta od¬klopným víkem s dvěma krajními zámky. Kazeta je z ocelových profilů a je celá chemicky pozinkována. Zabudování a krytí kazety si řeší odběratel. Konstrukčně je kazeta s plošinou vyráběna v rozměru 1 100 x 850 x 80 mm. Lze ale vyrobit rozměr dle požadavku.

Můžeme nabídnout i elektricky výsuvnou plošinu.

Výsuvná plošina Fotogalerie a popis
Montáž plošin a ramp

Montujeme elektrohydraulické plošiny do automobilů a autobusů. Nabízíme plošiny upevněné a zaklopené uvnitř vozidla ( zadní nebo boční dveře ) , tak i upevněné v kazetě pod vozidlem, odkud se vysunují. Slouží jak pro nakládání materiálu, tak i pro zdvih vozíčkáře do automobilu.

Mechanicky výklopné rozkládací rampy vytvoří šikmou nájezdovou plochu do automobilu. Montují se obvykle k zadním dveřím vozu typu Van/furgon. Velký výběr velikostí a provedení.

Montáž plošin a ramp Fotogalerie a popis
Rampy, přejezdy a ližiny

Vyrábíme, dodáváme a montujeme:

  • Rampy – jedná se o svařovanou nebo sešroubovanou ocelovou ( hliníkovou ) konstrukci, sloužící pro pohodlný nájezd vozíčkáře, nebo kočárku, do budovy, která je tímto upravena jako bezbariérová.
  • Přejezdy – jednoduché lávky sloužící pro přejezd malých nerovností, schodů, výkopů a kanálů.
  • Ližiny – slouží jak pro nájezd do automobilu, tak i pro překonání schodů. Dle potřebné délky je provedení výsuvné, sklopné, nebo kombinované
Rampy a přejezdy Fotogalerie a popis