Nakládání a kotvení


Lehce a bezpečně

My a nakládání a kotvení

Nabízíme technická řešení naložení a upevnění vozíčkářů.


PROSPEKT VOZÍČKÁŘI Mave.pdf

Nakládání a kotvení

Nájezdy – ližiny

Dvě hliníkové nájezdové ližiny, skládací, nebo i zásuvné. Jednoduché, levné řešení pro najetí, nejlépe jen menšího mechanického vozíku. Ližiny se rozloží, položí na hranu podlahy, zafixují se, vytlačí ( najede ) se vozík, ten se i pasažérem upevní, ližiny se složí a upevní v automobilu.

Nájezdy – ližiny Fotogalerie a popis
Rampy – mechanické sklopné

Nájezdové sklopné rampy jsou upevněny v zadních dveřích velkoprostorových automobilů, obvykle jsou jednou lomené. Lehká manipulace, bezpečné vjetí jak mechanických, tak i elektrických vozíků i s pasažérem. Šířka rampy je 800 -1000mm, délka 2,40 – 3,00m. Jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, manipulaci usnadňují plynové vzpěry. Jedna varianta s bočním otočným čepem umožňuje vytočení ven a pohodlný přístup do prostoru vozidla.

Rampy – mechanické sklopné Fotogalerie a popis
Plošiny – elektrohydraulické

sklopné do auta ( jednoramenné a dvou ramenné )

zasouvatelné v kazetě pod autem

sklopné za autem

tyto plošiny jsou komfortní co se týče obsluhy i nosnosti. Umožňují bezproblémový nájezd a zdvih do vozu všem typům vozíků, mají nosnost 250 – 350 kg. Ovládání je obvykle ovladačem na kabelu, umožňují ovládání i jen vozíčkáři, tak i doprovodné osobě. Existuje a montujeme více typů plošin, tak aby uživatel měl tu nejvhodnější. Jsou sklopné do automobilu, obvykle jsou upevněny v zadních dveřích, jsou jednoramenné a dvouramenné, s různou nosností a velikostí zdvihané plošiny, i s možností rozevření. Pokud nevyhovuje upevnění v automobilu, nabízíme i plošiny, které jsou v kazetě a upevňují se pod vozidlo ( tyto jsou obvykle upevněny u bočních posuvných dveří ). Z prostorových důvodů můžeme nabídnout i plošinu, která je upevněna v zadní části vozu zvenku a přiklápí se k zadním dvoukřídlým dveřím. Všechny plošiny mají elektrohydraulický pohon a při poruše umožňují i mechanické ovládání.

Plošiny – elektrohydraulické - sklopné do auta Fotogalerie a popis
Zádržné systémy

pro fixaci a upevnění vozíku, pro připoutání pasažéra, pro bezpečnost při nárazu zezadu

kotvení vozíků - vozíky při přepravě automobilem s upevňují čtyřmi body k podlaze. V podlaze jsou instalovány upevňovací lišty nebo body. Do nich se upevní naviják s pásem a hákem, kterým se vozík ukotví. Naviják může být automatický, s řehtačkou, nebo jen zdrhovací. Nabízíme homologované upevňovací systémy firem Q-straint, Unwin, Schnierle.

upoutání a fixace osob – po ukotvení vozíku se pasažér na vozíku připoutá tříbodovým pásem ( stejně jako by seděl na sedadle ), nebo v případě většího postižení nabízíme ramenní pásy, které se uchycují vzadu za vozíkem. Nabízíme homologované upevňovací systémy firem Q-strint, Unwin, Schnierle.

Bodyguard – zadní opěrka hlavy na pomocné konstrukci, které zabraňuje při zadním nárazu poškození krční páteře. Homologované zařízení od evropského výrobce.

opěrka hlavy – opěrka hlavy na konstrukci, která při zadním nárazu snižuje možnost úrazu krční páteře

Zádržné systémy Fotogalerie a popis
Nakládání jen vozíku

po přesednutí postiženého vozíčkáře za volant auta, nebo na sedadlo spolujezdce, je potřeba vyřešit kam s vozíkem

jeřábek – obvykle ve druhých dveřích, nebo v zadním nákladovém prostoru zjednodušuje manipulaci a uložení vozíku ( mechanického i elektrického ) do auta, obsluhuje to doprovod

střešní box – skříňová konstrukce – box -na střeše vozidla ze které se po otevření vysune mechanismus, na který se zavěsí složený mechanický vozík, který je pak vytažen a uložen v střešním boxu.

mechanická ruka – používá se vozidel typu kombi, po dálkovém otevření ( elektrický pohon ) 5 dveří se vysune mechanismus, na který se zavěsí složený mechanický vozík a ten je poté uložen do zavazadlového prostoru automobilu.

Nakládání - jen vozíku Fotogalerie a popis
Zdviže a bazénové zvedáky

pro železnici – pojízdná zdvihací plošina, kam najede vozíčkář a je zdvižen do úrovně podlahy železničního vagonu, kam poté vjede

pro bazén – bazénové zvedáky - pojízdné nebo pevné zdvihací / spouštěcí zařízení, na které si tělesně postižený sedne a je spuštěn do bazénu

Zdviže a bazénové zvedáky Fotogalerie a popis